Jak prać ubrania sportowe żeby nie śmierdziały?

Pierz ubrania sportowe jak najszybciej po ich użyciu

Jest to najważniejszy krok w zapobieganiu brzydkiemu zapachowi odzieży sportowej. Bakterie i pot gromadzą się na odzieży podczas ćwiczeń, a pozostawione na tkaninie zbyt długo mogą spowodować trwałe uszkodzenia i nieprzyjemny zapach. Dlatego najlepiej jest prać odzież sportową jak najszybciej po użyciu.

Usuń wszelkie plamy z odzieży sportowej przed jej wypraniem

Plamy należy usuwać z odzieży sportowej przed praniem, ponieważ po wypraniu ubrania mogą stać się trudniejsze do usunięcia. Aby usunąć plamy, należy potraktować dane miejsce odplamiaczem lub roztworem do prania wstępnego, a następnie wyprać odzież jak zwykle.

Pierz sportowe ubrania w pralce, używając odpowiedniego cyklu i detergentu

Sportową bluzę należy prać w pralce, stosując odpowiedni cykl i detergent. Rodzaj cyklu i detergentu będzie zależał od tkaniny, z której wykonana jest odzież sportowa. Na przykład tkaniny syntetyczne, takie jak poliester i nylon, można prać w chłodnym ustawieniu, natomiast tkaniny naturalne, takie jak bawełna i wełna, można prać w ciepłym ustawieniu.

Po praniu powieś odzież sportową do całkowitego wyschnięcia

Po praniu ważne jest, aby powiesić sportowe ubrania do całkowitego wyschnięcia. Ubrania, które nie są całkowicie suche są bardziej prawdopodobne, aby rozwijać pleśń lub pleśń, co może powodować nieprzyjemne zapachy. Jeśli to możliwe, powieś ubrania sportowe w dobrze wentylowanym miejscu, aby szybciej wyschły.

Przechowuj wyprane i wysuszone odzież sportową należy przechowywać w czystym, suchym miejscu do czasu następnego użycia

Po wypraniu i wysuszeniu odzieży po treningowej, przechowuj ją w czystym, suchym miejscu, aż będziesz gotowy do ponownego noszenia. Pomoże to zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Jeśli to możliwe, przechowuj odzież sportową w oddychającej torbie lub pojemniku, aby umożliwić cyrkulację powietrza.

Nieprzyjemny zapach z ubrań sportowych

Nieprzyjemny zapach z odzieży treningowej może być spowodowany przez wiele rzeczy, w tym pot, bakterie i plamy. Aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi z odzieży przepoconej, ważne jest, aby prać odzież jak najszybciej po użyciu, usunąć wszelkie plamy przed praniem i prać odzież w pralce przy użyciu odpowiedniego cyklu i detergentu.Po praniu, powiesić odzież sportową do całkowitego wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Wreszcie, przechowywać umyte i wysuszone sportowe ubrania w czystym, suchym miejscu do następnego użycia. Postępując zgodnie z tymi krokami, możesz pomóc utrzymać swoją odzież sportową świeżą i wolną od nieprzyjemnych zapachów.

Jaki wybrać proszek do prania odzieży sportowej?

Nie ma jednego „najlepszego” wyboru proszku do prania dla odzieży treningowej. Najlepszy detergent do odzieży fitness będzie zależał od rodzaju tkaniny, z której wykonana jest odzież. Na przykład tkaniny syntetyczne, takie jak poliester i nylon, mogą być prane z chłodnym ustawieniem, podczas gdy tkaniny naturalne, takie jak bawełna i wełna, mogą być prane z ciepłym ustawieniem. Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju detergentu użyć, zapoznaj się z etykietą umieszczoną na odzieży. Zwróć szczególną uwagę na pranie legginsów bezszwowych.

Jak prać sportowy biustonosz?

Aby wyprać biustonosz sportowy, zacznij od włożenia go do pralki na delikatnym cyklu z zimną wodą. Następnie dodaj do niego delikatny środek piorący przeznaczony do bielizny intymnej. Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, pamiętaj, aby najpierw umieścić sportowy stanik w siatkowej torbie, aby go chronić. Po zakończeniu cyklu, powieś biustonosz sportowy do wyschnięcia lub połóż go płasko na czystym ręczniku. Unikaj suszenia w suszarce, ponieważ może to uszkodzić materiał.

Odświeżaj ubrania naturalnymi olejkami

Istnieje kilka sposobów na odświeżenie ubrań za pomocą naturalnych olejków. Jedną z opcji jest dodanie kilku kropli olejku eterycznego do prania przed praniem. Inną opcją jest zmieszanie roztworu 1 części wody i 1 części octu, a następnie dodanie kilku kropli wybranego olejku eterycznego. To może być spryskany na odzieży przed noszeniem. Wreszcie, można zrobić saszetkę, dodając kilka kropli olejku eterycznego do wacika lub kawałka tkaniny, a następnie umieścić go w szufladzie lub szafie. Każda z tych opcji pomoże odświeżyć Twoje ubrania i utrzymać ich wspaniały zapach.

 

Te artykuły Ci się spodobają

Najlepsze artykuły

Często wybierane produkty