Jaką bieżnię do biegania w domu wybrać?

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych na całym świecie. Jest to doskonały sposób na poprawę kondycji i wyglądu, a także na redukcję stresu. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby uprawiać bieganie w domu, jest zakup bieżni do biegania. Jest to jednak trudna decyzja, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się ceną, funkcjonalnością i wyglądem. W niniejszym artykule postaramy się dokładnie omówić, jak wybrać odpowiednią bieżnię do biegania dla Twoich potrzeb.

Jaka bieżnia do domu w roku 2023?

Istnieje wiele technologii, które ułatwiają bieganie w domu. W roku 2023 technologia prawdopodobnie ulegnie dalszej poprawie, dlatego wybór właściwej bieżni może być trudny. Oto 10 najpopularniejszych bieżni, które warto wziąć pod uwagę:

 1. NordicTrack C 700: Ta bieżnia zapewnia użytkownikom pełną funkcjonalność, dzięki dotykowemu ekranowi o przekątnej 22 cali i ponad 50 programom treningowym. Bieżnia ma dwa pompowane koła ułatwiające transport oraz technologię BLUETOOTH, aby umożliwić użytkownikom połączenie się z różnymi aplikacjami treningowymi.
 2. Proform Pro 2000: Bieżnia jest wyposażona w aż 37 programami treningowymi, wyświetlacz dotykowy 5-cio calowy, a także technologię EMS, która pozwala śledzić aktywność w czasie rzeczywistym. Bieżnia ta jest łatwa w przenoszeniu i posiada kółka z tyłu.
 3. Horizon Fitness T7-02: Ten model jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy o przekątnej 12,5 cala, 21 programami treningowymi, system zasilania EKG, technologię podświetlenia LED oraz łatwy transport ze względu na koła bezskradzinoye.
 4. ProForm SMART Pro 9000B: Ten model bieżni ma wyświetlacz dotykowy o przekątnej 22 cali, 38 programami treningowymi, technologią Bluetooth, Bluetooth Smart, technologię HD Video i technologię IFIT LINKS.
 5. Xterra Fitness TR6.6: Ta bieżnia ma 22 programy treningowe i 6-calowy wyświetlacz, dostępny na tablecie i smartfonie. Posiada również technologię power ramp, aby dać użytkownikom pełny zakres intencjonalnych treningów.
 6. Bowflex BXT 216: Ta bieżnia ma 20 programów treningowych i technologię QuickSpeed, która może zmieniać tempo z 1 do 22 kilometrów na godzinę. Posiada ona również wyświetlacz LCD o przekątnej 5,7 cala i system QuietDrive.
 7. LifeSpan TR1000: Ten model jest wyposażony w 16 programów treningowych, technologię E-Flex, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 8 cali i program minutowego przystosowania do terenu.
 8. XtremepowerUS V-Fit TF-4500: Ten model jest wyposażony w 23 programów treningowych, system QuickSpeed, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cala oraz system amortyzacji, który zmniejsza siłę uderzenia nawet o 60%.
 9. Reebok Jet 400 CI: Ta bieżnia posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 10 cali, 8 programów treningowych, kółka do przenoszenia i technologię Cushion Cell, która zmniejsza znacznie siłę uderzenia.
 10. Schwinn 830 Treadmill: Bieżnia jest wyposażona w 12 programów treningowych, wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cali, technologię Dual-Track, która monitoruje dwa parametry i pięciopunktowe mocowanie pasów. „

Jaka bieżnia do biegania do domu?

Jeśli szukasz dobrego źródła treningu cardio w zaciszu własnego domu, bieżnia treningowa jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Podczas biegu na bieżni elektrycznej możesz wybrać prędkość i długość treningu, a pasa biegowego hot do obciążenia w celu osiągnięcia maksymalnego efektu. Bardziej zaawansowani trenerzy fitness mogą również skorzystać z udogodnień oferowanych przez bieżnię elektryczną, takich jak systemy wizualizacji w formie wykresów, prędkość, wybierane przez członka rodziny cele, a nawet programy automatycznego trenowania. Czasami bieżnie te zawierają też media takie jak port USB, Bluetooth, audio itp., jako rozrywkę podczas biegania.

Jeśli wolisz coś bardziej komfortowego, możesz wybrać bardziej zaawansowaną bieżnię na prąd. Te bieżnie pozwalają na uzyskanie dodatkowych opcji treningu, które są trudne do osiągnięcia innymi sposobami. Do tych opcji oferowanych przez bieżni elektryczne, należą o wiele wyższy poziom obciążenia, szersza gama regulacji prędkości i interwału czasu, a nawet możliwość przeprowadzenia profesjonalnego treningu zamkniętego w jednym miejscu. Dzięki temu, możesz upewnić się, że trening jest odpowiednio zdrowy, aby zmaksymalizować swoje rezultaty. Bieżnie te mają też też lepszą i trwalszą konstrukcję, dzięki czemu możesz cieszyć się długoterminowymi korzyściami treningu na bieżni elektrycznej.

10 modeli bajlepszych biezni do domu

 1. Reejoys JX-08 – Ta bieżnia do domu charakteryzuje się 3-calowymi szerokim pasem, dzięki czemu jest idealna do biegania i przyjemnego użytkowania. Pas można regulować z zakresu 1,0-14 km / h, a bieżnia jest wyposażona w niezawodny silnik dla silnego i trwałego treningu. Dodatkowo, kompaktowa konstrukcja pozwala na proste przechowywanie po użyciu.
 2. Xterra Fitness TR6 – Bieżnia jest wyposażona w 2,5-calowy, wytrzymały pas, który działa naprawdę szybko od 0 do 12 km / h i pozwala na treningi interwałowe. Ten design jest bardzo notorycznie pożądany przez profesjonalnych sportowców, ponieważ zapewnia większą elastyczność sesji treningowych.
 3. Vuemont Pro – Ten model ma silnik o mocy 2,5 KM i zakres prędkości od 0 do 18 km / h. Posiada też wyświetlacz wielofunkcyjny, dzięki czemu łatwo można monitorować prędkość, czas, dystans i spalone kalorie. Łatwa do przenoszenia konstrukcja pozwala na ustawienie bieżni w każdym miejscu bez wysiłku.
 4. Merax MS1200 – Jest to bardzo wydajny sprzęt do treningu do domu. Ten model jest wyposażony w wydajny silnik o mocy 3,5 KM i zakres prędkości od 0 do 22 km / h. Ponadto, posiada też komputer z wieloma funkcjami, który wyświetla prędkość, czas, dystans i puls, abyś mógł dokładnie monitorować swoje postępy.
 5. Syronne YT-101 – Ten model jest bardzo kompaktowy, a jego pas ma szerokość około 1,5 cala. Jest wyposażony w wytrzymały silnik o mocy 2 KM, który pozwala na ustawienie szybkości w zakresie 0-16 km / h. Posiada także duży, łatwy w użyciu komputer z niezawodnym systemem chłodzenia, dzięki czemu możesz zwiększyć prędkość bez obawy o uszkodzenie.
 6. NordicTrack GX 4.5 – Ten model jest wyposażony w silnik o mocy 3 KM i szeroki zakres prędkości w zakresie 0-16 km / h. Posiada też bardzo wytrzymały, szeroki pas o szerokości 20 cali, dzięki czemu możesz cieszyć się komfortowym bieganiem. Pas może również regulować się w trzech poziomach, dzięki czemu możesz dostosować go do swoich potrzeb.
 7. Sunny Health & Fitness SF-T7603 – Ta bieżnia ma zakres prędkości w zakresie 0, 6-10 km / h, a jej pas ma szerokość 1,5 cala. Jest łatwa do przechowywania, a jej konstrukcja jest wytrzymała i trwała. Ponadto, jest wyposażony w dwa systemy ogrzewania i chłodzenia, dzięki czemu możesz cieszyć się bezproblemowym treningiem w każdych warunkach pogodowych.
 8. Ifit NLSX Pro – Ten model jest wyposażony w silnik o mocy 3,5 KM, który może pracować od 0 do 18 km / h. Posiada również 22-calowy pas, dzięki któremu możesz świetnie biegać i chodzić. Oprócz tego, ma też liczne przydatne funkcje, w tym wiele wbudowanych programów treningowych i interwałowych, aby pomóc Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty.
 9. NordicTrack Commercial 2950 – Ten sprzęt jest wyposażony w silnik o mocy 4,25 KM i 2-calowy pas pozwalający na ustawienie prędkości od 0 do 22 km / h. Posiada on również komputer z wieloma funkcjami wyświetlania, dzięki czemu Twoje postępy są monitorowane z każdym treningiem. Ponadto, jego konstrukcja jest bardzo trwała, a mnogość udogodnień zapewnia najwyższy poziom komfortu.
 10. ProForm Pro 12,9 – Jest to doskonały model do biegania na średnim poziomie. Jest wyposażony w wytrzymały silnik o mocy 2,5 KM oraz szeroki pas o szerokości 20 cali, umożliwiający ustawienie od 0 do 16 km / h. Funkcjonalny komputer ułatwia proste monitorowanie postępów i kontrolę nad swoim programem treningowym.

Jak kupić dobrą bieżnię?

Chcesz kupić nową bieżnię, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Kupno dobrej bieżni elektrycznej może być czasem dość trudne, ponieważ istnieje wiele różnych opcji. Jednak kluczowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę wybierając bieżnię, jest moc silnika. Im większa moc silnika, tym lepiej. Większa moc oznacza, że ​​bieżnia jest zdolna do obsługi większych obciążeń. Kolejnym ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest rozmiar pasa biegowego. Jeśli chcesz używać bieżni do biegania, musisz wybrać model z odpowiednio dużym pasażem. Inne czynniki to wyświetlacz, materiały użyte przy budowie bieżni, funkcje i ergonomia.

Jeśli chcesz kupić profesjonalną bieżnię, musisz przygotować się na wydanie wyższej kwoty. Profesjonalne modele oferują szerszy zakres możliwości i wyższą wytrzymałość, a także zazwyczaj zawierają one więcej dodatkowych funkcji. Oczywiście dobrze jest również przeczytać recenzje różnych modeli. Opinie zadowolonych klientów pomogą Ci znaleźć bieżnię, która odpowiada Twoim potrzebom.

Bieganie na bieżni – jak biegać prawidłowo?

Bieganie na bieżni jest jednym z najpopularniejszych i skutecznych rodzajów aktywności fizycznej. Jedną z najważniejszych zalet tego treningu jest fakt, że można go wykonać wszędzie, w domu lub na siłowni. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał biegu na bieżni, konieczny jest odpowiedni trening, powinien on skupiać się na odpowiedniej technice biegania, aby uniknąć kontuzji. Przed zakupem bieżni należy dobrze zapoznać się z jej głównymi cechami i instrukcją. Należy wybrać odpowiedni model bieżni magnetycznej, który podczas biegu ma odpowiednie nachylenie pasa. Maksymalna waga użytkownika powinna być również uwzględniona przy zakupie bieżni. Kolejnym ważnym krokiem jest wybieranie odpowiedniego programu ćwiczeń, na przykład interwał. Gdy już zakupi się profesjonalną bieżnię wystarczy tylko zacząć ćwiczyć. Przed treningiem należy się rozgrzać, aby uniknąć kontuzji. Ważne jest również monitorowanie swoich postępów i kontrola prędkości. Bieganie na bieżni to skuteczna i wygodna metoda, aby w pełni wykorzystać potencjał treningowy w domu.

Bieżnia treningowa elektryczna czy magnetyczna?

Bieżnie treningowe to idealne narzędzie w domowym zaciszu, z którego można korzystać kilka razy w tygodniu. Istnieją dwa rodzaje bieżni do treningu. Bieżnia elektryczna i bieżnia magnetyczna. Te dwa modele mają swoje własne cechy i różnice.

Bieżnia elektryczna wyposażona jest w silnik elektryczny generujący ruch pasa biegowego. Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć zależy od konkretnego modelu. Są jednak profesjonalne bieżnie treningowe, które osiągają maksymalną prędkość dochodząca do 20 km/h.

Bieżnia magnetyczna wyposażona jest w magnesy stałe, które wytwarzają opór dostosowując się do intensywności treningu. Bieżnie magnetyczne są dostosowane do początkujących lub tych, którzy chcą ćwiczyć w domu z niskim obciążeniem. Maksymalna prędkość, którą można osiągnąć to około 10 km/h.

Na rynku jest wiele rodzajów bieżni do treningu, dlatego ważne jest, aby wybrać model, który najbardziej sprosta twoim potrzebom. Optymalny wybór uzależniony jest od twojej formy fizycznej, budżetu i celów treningowych.

Ile kosztuje bieżnia elektryczna

Cena bieżni elektrycznych zależy od zastosowanych technologii, marki oraz modelu sprzętu. Mała bieżnia treningowa zakupiona w popularnym sklepie może być o wiele tańsza niż profesjonalna bieżnia dostępna w centrach fitness. Niektóre modele bieżni posiadają dodatkowe funkcje, takie jak koncentryczne obciążenie, a ich cena będzie znacznie wyższa. Za dobrej jakości bieżnię, którą można używać w domu lub w klubie fitness, trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych. Zakupu tego typu sprzętu najlepiej jednak dokonać po dokładnym przemyśleniu swoich potrzeb i zebraniu opinii od innych użytkowników.

Programy treningowe

Programy treningowe w bieżniach ułatwiają utrzymanie dobrego zdrowia i kondycji. Dzięki nim można wykonywać wybrane aktywności fizyczne w domu i zatrzymać je na długi czas. Bieżnia na dom jest idealna dla osób, które szukają skutecznego treningu własnej motywacji. Zaczyna się od ustalenia celu treningowego, określenia własnego zaangażowania i doboru odpowiednich programów.

Programy ćwiczeniowe w bieżniach pomagają uczestnikowi w wybraniu odpowiedniego tempa biegowego, który umożliwia przeprowadzenie treningu na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i wykorzystania własnych możliwości motorycznych. Umożliwiają one również modyfikowanie celów treningowych, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Przed zakupem bieżni warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne programy, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Dobrze skonfigurowane programy ćwiczebne pomogą Ci w uzyskaniu długoterminowych i trwałych rezultatów.

Przykładowe programy treningowe

 1. Program Interwałowy: Program interwałowy jest dobrze znanym programem treningowym, który polega na skróceniu okresu wypoczynku między dłuższymi okresami aktywności. Polega on na wysokich poziomach intensywności, przerywane krótką przerwą. Program ten jest bardzo efektywny, ponieważ optymalizuje tempo biegu.
 2. Program Siły: Program siły wykorzystuje wyższe menu w celu uzyskania większych rezultatów. Aby korzystać z programu siły, biegacz wykonuje wyższy poziom intensywności przez dłuższy okres czasu. Program ten również jest bardzo skuteczny, ponieważ zwiększa siłę i wytrzymałość.
 3. Program Zrównoważonego Biegania: Program zrównoważonego biegania jest dobrym wyborem dla biegaczy, którzy chcą utrzymać zgodny poziom intensywności. Jest to program, który skupia się na utrzymywaniu konsekwentnego tempa biegu. Ma to na celu poprawę wydolności i redukcję ilości wypoczynku, dzięki czemu można osiągać szybkie rezultaty.

Waga i konstrukcja sprzętu

Odpowiednio dobrane wymiary, waga i konstrukcja sprzętu są gwarantami bezpiecznego treningu. Bieżnie są dostępne w szerokiej gamie standardowych modeli, dlatego wybór idealnego sprzętu powinien być w pełni dostosowany do potrzeb ćwiczącego.

Waga i konstrukcja sprzętu bieżni do biegania zazwyczaj zależy od materiału, z którego jest ona zrobiona. Rozważając zakup bieżni, należy zwrócić uwagę na jej wymiary oraz wytrzymałość – nie należy przesadzać z wagą i wybrać model, który posłuży na długo. Większość bieżni oferowanych obecnie na rynku jest wyposażona w pas telemetryczny, pozwalający na monitorowanie całego procesu treningu.

Moc silnika w bieżni elektrycznej

Silnik w bieżni elektrycznej jest bardzo ważna dla dobrego treningu. Im lepszy silnika, tym szybciej i bezpieczniej możesz biegać. W zależności od modelu bieżni moc silnika może być zmienne od 2,5 KM do 3,5 KM. Dodatkowo, w wielu bieżniach można regulować kąt nachylenia, co pozwoli Ci wyregulować komfort Twojego treningu. Dobra bieżnia jest bezpieczna i zapewnia Ci szybki bieg z zachowaniem maksymalnego komfortu.

Składanie bieżni

Jeżeli regularnie trenujesz bieganie, dobrym rozwiązaniem może być zakup bieżni biegowej. Transport i ustawienie bieżni w domu wymaga wykonania kilku czynności. Standardowe modele bieżni biegowych są szczególnie ciężkie dlatego mają kółka transportowe oraz regulowane antypoślizgowe uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że bieżnia jest bezpiecznie umieszczona na podłodze. Jeśli w twoim mieszkaniu są dywany lub podłogi drewniane powinieneś użyć specjalnych mat ze wzmacniającymi właściwościami. Następnie należy precyzyjnie ustawić poziom bieżni. Większość bieżni biegowych ma specjalny system regulacji kąta nachylenia – umożliwiający dopasowanie do własnych potrzeb. Dodatkowym udogodnieniem jest mocny silnik, który zapobiega nierównomiernym ruchom umożliwiając regularne treningi.

Pomiar pulsu opcja w bieżni

Pomiar pulsu jest doskonałą opcją dla sprzętu fitness, dzięki której możesz monitorować wysiłek fizyczny swojego organizmu. Większość bieżni ma opcję pomiaru pulsu, aby zachęcić ludzi do regularnych treningów i dbać o ich zdrowie. Wystarczy jedynie posiadać odpowiedni uchwyt, aby móc monitorować swoje tętno w nagrodzonym, lekkim truchcie. Innym świetnym sposobem jest stosowanie urządzeń mobilnych, które pomogą Ci śledzić swój puls i zapewnią dostęp na bieżąco do informacji dotyczących Twojego stanu zdrowia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci planować i monitorować każdy trening, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty i dbać o swój organizm.

Kąt nachylenia pasa bieżni

Prawidłowe dobranie odpowiedniego kąta nachylenia pasów bieżni jest bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o regularne ćwiczenia na sprzętach fitness. Odpowiednia nachylenia pozwala na skuteczny trening i umożliwia wykonywanie wysiłku fizycznego w celu osiągnięcia lepszych wyników. Warto więc poświęcić trochę czasu i uwagi, aby dobrać odpowiedni kąt nachylenia pasów bieżni.

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wybór odpowiedniego kąta jest rodzaj i nasilenie ćwiczeń. Jeśli używamy bieżni do lekkiego truchtu, wystarczy minimalny kąt nachylenia. Natomiast jeśli wykonujemy dużo treningów biegowych w domu, należy wybrać większy kąt nachylenia. Używając urządzeń mobilnych – poziom nachylenia może być kontrolowany podczas biegu. Jest to najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie wymaganego odpowiedniego nachylenia.

Kiedy już zdecydujemy, jaki poziom nachylenia będzie nam odpowiadał, sprawdźmy odpowiednią ustawienie na panelu kontrolnym lub w instrukcji obsługi sprzętu. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać właściwy kąt nachylenia i zyskać maksymalny poziom wygody podczas ćwiczeń.

 

Te artykuły Ci się spodobają

Najlepsze artykuły

Często wybierane produkty